close
87

İleri yaş ve hormonal etkenler, saç ve kaşların dökülmesine neden olabilir. Dünyada 30 ülkede uygulanan yeni saç ekim tekniği ‘DHI No Touch’ Türkiye’de artık.

Medikal estetik uzmanı Dr. Ceyda Şener saçları ya da kaşları dökülen kadın ve erkeklerin bu yöntemle çok daha doğal ve gür saçlara kavuşacağını söylüyor. Saç ekim işlemi kesilmeden, dikişsiz, çukur açmadan ve en önemlisi diğer tekniklere göre daka kısa zamanda yapılıyor.

‘DHI No Touch Technique’te, enseden tek tek alınan saç kökleri, cihaz yardımıyla diğer tekniklerdeki gibi demet demet değil, açıklık olan bölgelere tek tek ekiliyor. Kadın ve erkekte görülen her türlü saç dökülmesi tipi için geçerli olan bu yöntem, birçok saç ekim yönteminde sıklıkla ortaya çıkan morarma, şişlik, yara ve ağrı gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Operasyon çıkışı görüntü de, eski yöntemlerdeki portakal kabuğu görüntüsü değil, bir elma pürüzsüzlüğünde oluyor. Ayrıca saçlar uzadıktan sonra ‘çim adam’ görüntüsü de oluşmuyor.

Ekilen saç dökülmez
Yaş ve hormonal nedenlerden ötürü saçları dökülen ya da azalan kadınlar, bu yöntemle çok daha doğal ve gür saçlara kavuşuyor. Yöntem kadınların kaş sorununu da ortadan kaldırıyor. Bu konuda kadınların çoğunlukla başvurduğu dövme yöntemine gerek kalmadan, DHI No Touch Technique ile tamamen doğal kaşlara sahip olarak yüz ifadeleri belirginleşiyor.

Ekilen saç, kafa derisinin arkasındaki saçlardan alınıyor. Buradaki saçlar, ön kısmındakilere göre daha az dökülüyor. Bu nedenle arkadan toplanıp da, öne ekilen saçlar sağlıklı ve güçlü oluyor. Ayrıca, ekilen saç, uzamaya devam ediyor ve dökülmüyor.